زندگی

از فردا هیچ خودروی غیربومی اجازه ورود به این استان را ندارد

از فردا هیچ خودروی غیربومی اجازه ورود به این استان را ندارد

ایرنا نوشت: پلیس راه مازندران با تاکید بر اعمال جدی محدودیت‌های مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا در مبادی ورودی استان ، هشدار داد که به هیچ وجه اجازه ورود خودروهای پلاک غیربومی به استان را نخواهد داد.

از فردا هیچ خودروی غیربومی اجازه ورود به این استان را ندارد

طبق مصوبه کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مدیریت کرونا ، تردد بین استانی از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه ۱۲ خرداد ممنوع می شود و تا ساعت ۱۲ روز ۱۷ خرداد ادامه خواهد یافت.

سرپرست پلیس راه مازندران روز سه شنبه گفت که تمامی ۶ نقطه ورودی استان از ساعت ۱۲ فردا چهارشنبه بر روی ورود خودروهای غیربومی و همچنین مبادی خروجی بر روی خروج خودروهای بومی بسته می شود.

سرهنگ هادی عبادی تاکید کرد که در مدت اعمال محدودیت اجازه ورود خودروهای غیربومی به مازندران از محور هراز ، کندوان ، سوادکوه ،  کیاسر ، رامسر و گلوگاه داده نخواهد شد.

وی افزود : طبق تاکید جدی ستاد ملی مقابله با کرونا در این مرحله به صورت جدی تر از همیشه از ورود خودروها با پلاک غیربومی به استان جلوگیری و جلوی خروج خودروهای با پلاک بومی هم از استان گرفته می‌شود.

سرهنگ عبادی با اظهار این که ماموران پلیس در همه مبادی ورودی‌ و خروجی‌ مازندران حضور شبانه روزی دارند ، از مسافران و گردشگران خواست از هرگونه برنامه ریزی برای ورود به مازندران پرهیز کنند.

وی تاکید کرد : شهروندان مازندرانی هم در این مدت برای خروج از استان برنامه ریزی نکنند چون طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا حق خروج از استان را ندارند.

سرهنگ عبادی گفت : بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ممنوعیت ورود بدون توجه به رنگ بندی شهرهای مازندران اعمال می شود و متخلفان علاوه بر جریمه با برگه های الصاقی ، از طریق طرح هوشمند مدیریت یعنی با دوربین های نظارتی پلیس هم اعمال قانون می شوند. سرپرست پلیس راه مازندران اظهار داشت : اگر چه همواره برخی از شهروندان هنگام اعمال محدودیت ها با اخذ مجوز از فرمانداری ها و تایید پلیس وارد مازندران می شوند ، ولی این بار درخواست ما این است که شهروندان در صورت نیاز و ضرورت اقدام به اخذ برگه های تردد از فرمانداری های مبداء حرکت خود کنند.

سرهنگ عبادی ابراز امیدواری کرد تا به منظور جلوگیری از افزایشی شدن شیوع کرونا ، تمامی مردم برای اجرا و اعمال محدودیت ها با پلیس همکاری کنند.

وی گفت : بررسی ها پلیس مازندران از برگه های جریمه هوشمند و ترافیک در محورهای مواصلاتی استان نشان می دهد که در تعطیلات عید سعید فطر مردم بویژه مازندرانی ها ساکن پایتخت محدودیت ها را رعایت و از سفر به استان خودداری کردند و این بار هم امیدواریم در تعطیلات خرداد رعایت کنند.

طبق اظهارات رسمی مسئولان ۲ دانشگاه علوم پزشکی بابل و ساری کرونا در مازندران طی روزهای اخیر در مسیری کاهشی قرار گرفته و وضعیت بیمارستان‌های این استان روز به روز از نظر تعداد بستری‌شدگان کرونایی عادی‌تر می‌شود و به همین دلیل در پیش بودن تعطیلات نیمه خرداد می‌تواند این روند نزولی را متوقف کند و یک بار دیگر مازندران را در مسیر افزایشی نمودار مبتلایان و بستری‌شدگان کرونایی قرار دهد.

بررسی های آماری و تجربه چهار موج شیوع کرونا در مازندران نشان می هد که همواره حضور مسافران و کم‌توجهی شهروندان بویژه عادی انگاری عامل اصلی این چالش بوده است و  احتمال این که عدم رعایت پروتکل ها و محدودیت های مصوب برای تعطیلات خرداد این استان را یک بار دیگر وارد موج جدید کرونایی کند ، وجود دارد.

بر اساس اعلام دانشگاه‌ علوم پزشکی مازندران و بابل ، هم‌اکنون ۳۷۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند.

47231

منبع

از فردا هیچ خودروی غیربومی اجازه ورود به این استان را ندارد
www.khabaronline.ir

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا