زندگی

بهترین فیلم های جهان؛ ۲۵ فیلم معروف دنیا که حداقل یک بار باید ببینید

بهترین فیلم های جهان؛ ۲۵ فیلم معروف دنیا که حداقل یک بار باید ببینید

براساس نظر منتقدان و مخاطبان و سایت‌های امتیازدهی معتبر خارجی مثل راتن تومیتوز بهترین فیلم های تاریخ سینما را به شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین فیلم های جهان؛ ۲۵ فیلم معروف دنیا که حداقل یک بار باید ببینید

لذت دیدن بهترین فیلم های جهان برای عاشقان دنیای سینما وصف نشدنی است. در این مقاله چطور از بخش معرفی فیلم، بر پایه‌ٔ داده‌های راتن تومیتوز (Rotten Tomatoes) و برخی نقدهای خوب ۲۵ فیلم از بهترین فیلم های تاریخ سینما را به شما معرفی خواهیم کرد.

سکوت بره‌ها فیلمی‌است که در طول سال‌ها به‌تدریج به محبوبیتش افزوده شده است. این فیلم، یکی از ۳ فیلم تاریخ سینماست که موفق به دریافت اسکار در هر ۵ جایزه‌ی اصلی شده است.

کسانی که از ترس و دلهره چنین فیلم‌هایی لذت می‌برند، بهتر است مقاله بهترین فیلم‌های ترسناک را هم بخوانند.

مهاجکان صندوق گمشده یکی از بهترین فیلم های دنیا

این فیلم سرآغاز داستان یکی از محبوب‌ترین قهرمانان اکشن تاریخ سینما، ایندیانا جونز است؛ فیلمی که ۴ اسکار دریافت کرد و استانداردهای جدیدی را در جلوه‌های ویژه خلق کرد.

پنجره عقبی یکی از بهترین فیلم های دنیا

«پنجره عقبی» که به‌نظر بسیاری از منتقدان، بهترین فیلم هیچکاک است، بارها در فرهنگ عامیانه مورداشاره قرار گرفته است. این فیلم به‌خاطر ویژگی‌های فرهنگی و تاریخی چشمگیرش در مؤسسه‌ ملی فیلم آمریکا ثبت شده است.

روزی روزگاری در غرب یکی از بهترین فیلم های دنیا

این فیلم وسترن اسپاگتی ساخته «سرجیو لئونه»، در جدول فروش اقبالی نداشت. اما پس از آن به جایگاهی افسانه‌ای در میان بهترین فیلم‌ های جهان دست یافت.

ماتریکس یکی از بهترین فیلم های دنیا

این ساخته‌ٔ واچوفسکی‌ها، به‌شکلی گسترده به‌عنوان یکی از بهترین فیلم‌های علمی‌-تخیلی موردتشویق قرار گرفته است. این فیلم به‌شدت ژانر علمی‌-تخیلی را تحت‌تأثیر قرار داد و با صحنه‌های معروف «شلیک گوله»اش، استانداردهای تازه‌ای در زمینه‌ٔ مبارزه در فیلم‌های اکشن خلق کرد.

کازابلانکا یکی از بهترین فیلم های دنیا

به‌‌دلیل تغییر زمان پخش فیلم که با حمله‌ متحدین به شمال آفریقا مصادف شد، انتظار نمی‌رفت کازابلانکا فیلمی پروفروش شود، چه برسد به اینکه به یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینما تبدیل شود! این درام تاریخی، موفق به کسب ۳ اسکار ازجمله اسکار بهترین فیلم شد.

اگر از عاشقانه‌هایی مانند کازابلانکا لذت می‌برید، برای آشنایی با دیگر فیلم‌های مطرح این ژانر مطلب بهترین فیلم‌های عاشقانه جهان را بخوانید.

شهر خدا یکی از بهترین فیلم های دنیا

این درام جنایی برزیلی، بر اساس داستان واقعی شکل‌گیری گروه‌های خلافکار، رشد و پیشرفت آنها در حومه‌ٔ شهر ریودوژانیرو معروف به «شهر خدا» است. فیلم به‌خاطر شیوه‌ٔ توصیف رخدادها و بازیگرانی که بیشترشان اهل همان منطقه هستند، بسیار تحسین شده است.

امیدی تازه یکی از بهترین فیلم های دنیا

امید دوباره یکی از تأثیرگذارترین فیلم‌های ژانر علمی-تخیلی، فیلمی پیشرو است که راه را برای فیلم‌های پرهزینه با جلوه‌های ویژه‌ی فراوان باز کرد.

رفقای خوب یکی از بهترین فیلم های دنیا

رفقای خوب به کاگردانی «مارتین اسکورسیزی» به‌عنوان یکی از بهترین فیلم‌های گانگستری تاریخ سینما شناخته می‌شود که الهام‌بخش «دیوید چیس» در ساخت سریال محبوب شبکه‌ اچ‌بی‌اُ، «خانواده‌ی سوپرانو» (The Sopranos) بوده است.

یاران حلقه یکی از بهترین فیلم های دنیا

این فیلم به‌خاطر اقتباس وفادارانه‌اش از کتاب تالکین (Tolkien) هم نظر طرفداران و هم نظر منتقدان را جلب کرد.

اگر طرفداران پروپاقرص فیلم‌های فانتزی هستید، توصیه می‌کنم مطلب بهترین فیلم‌های فانتزی دنیا را از دست ندهید.

هفت سامورایی یکی از بهترین فیلم های دنیا

فیلم داستان اهالی روستایی است که هفت سامورایی را استخدام می‌کنند تا از آنها در برابر دزدان محافظت کنند. هفت سامورایی، پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ژاپن و یکی از معدود فیلم‌های ژاپنی است که به‌شکلی گسترده در سینماهای غرب به نمایش درآمده است.

تلقین یکی از بهترین فیلم های دنیا

این فیلم که به‌خاطر اصالت داستان، موسیقی و جلوه‌های ويژه‌اش به‌شکلی گسترده تحسین شده است، جوایز متعددی دریافت کرده است. پایان فیلم احتمالا بحث‌برانگیزترین پایان فیلم در طول تاریخ سینما است.

باشگاه مبارزه یکی از بهترین فیلم های دنیا

باشگاه مبارزه به‌عنوان یکی از پربحث‌ترین فیلم‌های دهه‌ ۹۰، تأثیر چشمگیری بر فرهنگ عامیانه داشته است. جمله‌ معروف تایلر داردن، «اولین قانون باشگاه مبارزه اینه که کسی درباره‌ی باشگاه مبارزه حرف نمی‌زنه!» به‌سرعت تبدیل به یکی از پرطرفدارترین نقل‌قول‌های دهه‌ ۹۰ شد.

امپراطوری حمله می کند یکی از بهترین فیلم های دنیا

پس از تلاش‌های فراوان در مرحله‌ تولید، وقتی فیلم به‌نمایش درآمد با نقد‌های منتاقضی روبه‌رو شد. درپایان اما، نه‌تنها به پرطرفدارترین فیلم دنیای جنگ‌های ستاره‌ای، بلکه به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما تبدیل شد.

اگر علاقه‌مند به فیلم‌های علمی ‌تخیلی هستید، مقاله بهترین فیلم‌های علمی تخیلی را از دست ندهید.

پرواز بر آشیانه فاخته یکی از بهترین فیلم های دنیا

این فیلم یکی از ۳ فیلمی است که موفق به کسب اسکار در هر ۵ رشته‌ی اصلی شد. تا ۲۰ سال بعد، هیچ فیلمی موفق به کسب این رکورد نشد. این فیلم چنان موردپسند مخاطبان قرار گرفت که برخی سینماهای سوئد به‌مدت ۱۱ سال، به‌طور پیوسته آن را ‌نمایش داده‌اند! عجیب نیست که «پرواز بر فراز آشیانه فاخته» یکی از بهترین فیلم‌ های تاریخ سینما است.

بازگشت پادشاه یکی از بهترین فیلم های دنیا

سومین فیلم از سه‌گانه‌ٔ ارباب حلقه‌ها برنده‌ی ۱۱ اسکار و هم‌رتبهٔ دو فیلم «تایتانیک» و «بن هور» در زمینهٔ تعداد اسکار دریافتی است. این فیلم همچنین تنها فیلم فانتزی است که موفق به دریافت اسکار بهترین فیلم سال شده است. بازگشت پادشاه این سه‌گانه را به پرفروش‌ترین سه‌گانه‌ تاریخ سینما تبدیل کرد.

شوالیه تاریک یکی از بهترین فیلم های دنیا

شوالیه تاریک یکی از بهترین فیلم‌های دهه‌ نخست قرن ۲۱ است که جایگاه یازدهمین فیلم پرفروش جهان را به خود اختصاص داده است. این فیلم به‌خاطر بازی‌های قدرتمند بازیگران و داستان التهاب‌آورش نظر مثبت منتقدان بسیاری را به‌دنبال داشته است.

فهرست شیندلر یکی از بهترین فیلم های دنیا

این فیلم که اقتباسی است از رمان «عهد شیندلر» نوشته‌ٔ «توماس کنیلی»، نه‌تنها موفق به کسب ۷ اسکار شد، بلکه در جایگاه یکی از بهترین فیلم‌های قرن قرار گرفت. فیلم داستان زندگی «اسکار شیندلر»، تاجری است که در طول جنگ جهانی دوم با استخدام هزاران یهودی، جان آنها را نجات داد.

اگر از طرفدار فیلم‌های تاریخی با رنگ‌وبوی واقعیت هستید، حتما نگاهی به مطلب بهترین فیلم‌های تاریخی جهان بنیدازید.

۱۲ مرد خشمگین یکی از بهترین فیلم های دنیا

معروف است که تمام فیلم تقریبا در یک مکان فیلم‌برداری شده است! ۱۲ مرد خشمگین، داستان هیئت منصفه‌ای است که به‌دنبال رسیدن به نظری واحد هستند. فیلم حضور موفقیت‌آمیزی در سینما‌ها و جدول نمایش نداشت. اما پس از نمایش تلویزیونی‌ بسیار موردتوجه قرار گرفت و نقدهای مهمی دریافت کرد.

خوب بد زشت یکی از بهترین فیلم های دنیا

این وسترن اسپاگتی با بازی کلینت ایستوود، به‌خاطر فیلم‌برداری و موسیقی متن‌اش معروف است. بسیاری «خوب، بد، زشت» را محبوب‌ترین فیلم وسترن تاریخ سینما و بهترین فیلم این ژانر سینمایی می‌دانند.

داستان عامه پسند یکی از بهترین فیلم های دنیا

داستان عامه‌پسند به‌خاطر دیالوگ‌های عجیب، داستان غیرخطی و اشاره‌های بسیارش به فرهنگ عامیانه، معروف است. فیلم نامزد ۷ اسکار شد و نخل طلای کن را به‌دست آورد.

پدرخوانده قسمت دوم یکی از بهترین فیلم های دنیا

این فیلم که برنده‌ٔ ۶ اسکار شد، در فهرست فیلم‌های ملی آمریکا به‌ثبت رسیده است. قسمت دوم پدرخوانده از اندک نمونه‌های دنباله‌ٔ فیلم در تاریخ سینماست که به‌اندازه‌ی نسخه‌ نخست ارزشمند و باکیفیت از کار درآمده است.

رستگاری شاوشنک یکی از بهترین فیلم های دنیا

هرچند این فیلم موفقیتی در فروش نداشت و به‌زحمت هزینه‌ی ساختش را تأمین کرد، اما نقدهای مثبتی از منتقدان دریافت کرد و به فیلم موردعلاقه‌ی شبکه‌های تلویزیونی تبدیل شد.

پدرخوانده یکی از بهترین فیلم های دنیا

پدرخوانده که یکی از مورداحترام‌ترین فیلم‌های تاریخ است، به‌عنوان یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینما هم شناخته می‌شود. پیش از این، هیچ فیلمی داستان زندگی گروه‌های خلافکار و گنگسترها را این‌چنین و از زاویه‌ دید خود این افراد، به‌نمایش نگذاشته بود. کارگردانی، فیلم‌نامه و گروه‌ بازیگران پدرخوانده از بهترین‌های تاریخ سینما هستند. این فیلم تأثیر چشمگیری بر فرهنگ غرب داشته است، تاجایی‌که عنوان «اثر پدرخوانده‌» را به این تغییرات و تحولات داده‌اند.

همشهری کین یکی از بهترین فیلم های دنیا

فیلم پس از نمایش اولیه‌اش در آمریکا پس از جنگ جهانی دوم، خیلی زود از مرکز توجه خارج شد. اما در کشورهای دیگر مانند فرانسه نقدهای مثبت و تحسین‌برانگیزی دریافت کرد. درنتیجه فیلم دوباره در آمریکا موردتوجه قرار گرفت و به‌نوعی دوباره کشف شد! تاجایی‌که جایگاه یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینما در تمام دوران‌ها را کسب کرد.

اکنون که به پایان این فهرست رسیدیم، شاید فکر کنید جای خیلی از فیلم‌ها در آن خالی است. به‌ هر حال، رتبه‌بندی‌ها معیارهای متفاوتی برای امتیازدهی دارند، منتقدان هم سلیقه متفاوتی در ارزش‌گذاری فیلم‌ها. شما بسته به اینکه به نظر تماشاچیان معمولی بیشتر اهمیت می‌دهید یا منتقدان و دست‌اندرکاران سینما، و البته سلیقه شخصی‌تان، به منابع مختلفی برای آشنایی با بهترین فیلم‌ها دسترسی دارید. ما در چطور، ۳ منبع مختلف را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

فهرست بهترین‌ فیلم‌های IMDb احتمالا بهترین منبع برای شناخت بهترین فیلم‌ها از نظر عموم تماشاچیان است. IMDb بر اساس امتیاز کاربرانش و با اعمال برخی صافی‌ها هر سال فهرستی از ۲۵۰ فیلم برتر ارائه می‌کند. ما از این فهرست، ۱۰۰ فیلم برتر IMDb را به شما معرفی کردیم. ۱۰ فیلم نخست برترین‌های IMDb عبارت‌اند از:

برای دیدن ادامه این فهرست، سری به بهترین فیلم های imdb بزنید.

بهترین فیلم های جهان در متاکریتیک

اگر برای شناخت بهترین‌ فیلم‌ها نظر منتقدان برایتان مهم است، متاکریتیک یکی از بهترین منابع است. متاکریتیک، با جمع‌بندی نقدها و امتیاز منتقدان به فیلم‌ها، امتیاز نهایی فیلم‌ها را تعیین می‌کند. مقایسه این فهرست (که بر پایه نظر منتقدان است) با فهرست IMDb (که بر مبنای نظر تماشاچیان عادی سینماست) خالی از لطف نیست. شاید هم معیار خوبی برای شناسایی فیلم‌هایی باشد که هم نظر مخاطبان عام و هم نظر منتقدان را جلب کرده‌اند. ۱۰ فیلم نخست از نظر متاکریتیک را در ادامه می‌بینید:

ادامه فهرست را می‌توانید در مطلب فیلم‌های برتر دنیا در متاکریتیک ببینید.

فرانسه را مهد سینمای هنری و دغدغه‌مند می‌دانند. بسیاری از فیلم‌سازان فرانسوی علاقه‌مند به آزمودن سبک‌های جدید بوده‌اند. سلیقه منتقدان فرانسوی نیز با اغلب منتقدان انگلیسی و آمریکایی متفاوت است. منتقدان فرانسوی سینما را فراتر از هالیوود می‌دانند و به فیلم‌های بیشتری از نقاط دیگر جهان توجه می‌کنند. معتبرترین مجله تخصصی فیلم در فرانسه، کایه دو سینما، منبع خوبی برای کسانی است که می‌خواهند با فیلم‌های ارزشمند غیرانگلیسی‌زبان و غیرآمریکایی بیشتری آشنا شوند. ۱۰ فیلم نخست در رتبه‌بندی کایه دو سینما عبارت‌اند از:

برای دیدن ادامه فیلم‌های این فهرست، به سراغ مطلب ۱۰۰ فیلم برتر دنیا از دید کایه دو سینما بروید.

حالا شما برای‌مان بگویید. فیلم موردعلاقه شما در فهرست ما بود؟ فیلمی هست که بخواهید به این فهرست اضافه کنید؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام و ایمیل مرا در این مرورگر برای افزودن دیدگاه در آینده، ذخیره کن.

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

اگر این دیدگاه پاسخ داده شد، به من ایمیل بزنید.

3 و 7 و8 از بهترین فیلم هاییه که تو تمام عمرم دیدم… واقعا روم اثر گذاشتن

چطو تلقین روت اثر نزاشته!!!!? خخ

شهر خدا چطور به عنوان 25 فیلم برتر معرفی شده خدا می دونه…

خیلی فیلمه خوبیه اینکه شما خوشت نیومد دلیل نمیشه فیلمه خوبی نباشه . شهر خدا بیشتر از اینکه فیلم خوبی باشه فیلم مهمیه !

جوك نگو اين فهرست بهترين فيلماي تاريخ سينماست يا فهرست مورد علاقه آقا غضنفر فيلم بين

باید بگم که one flew over the cukoo’s chest به معنی پرواز بر فراز آشیانه فاخته نیست بلکه همون «دیوانه از قفس پرید» هست که در زبان فارسی هم به همین اسم شناخته شده.

معنی عنوان انگلیسی فیلم پرواز بر فراز آشیانه فاخته هستش، که توی ایران با عنوان دیوانه‌ای از قفس پرید از تلویزیون پخش شد و شناخته می‌شه.

خیر از نظر معنا و مفهوم همون “دیوانه از قفس پرید درسته” چون معنی تحت الفظیش میشه “یه نفر از روی آشیانه فاخته پرواز کرد” پس بهترین ترجمش میشه “دیوانه از قفس پرید.

دقیقا این درسته

پربازدیدترین مطالب ترین های جهان

بهترین فیلم های ترسناک جهان که دلهره و ترس را به جان‌تان می‌اندازند

بهترین رمان های عاشقانه که حس عشق را در شما زنده می‌کنند

فیلم هایی که باید دید؛ ۲۵ فیلم برتر قرن ۲۱ تاكنون كه حتما باید ببینید

بهترین فیلم های 2018‌ که شما را پای تلویزیون میخکوب می‌کنند

بهترین فیلم های عاشقانه جهان؛ ۳۱ فیلم رمانتیک که عشق را به شما هدیه…

آخرین مطالب

علت سنگینی پاها چیست؟ شرح دلایل + راهکارهایی ساده برای رفع این مشکل

کار با فلز برای ساخت جواهرات؛ انواع فلز، ابزارهای موردنیاز و مراحل ساخت

کپسول مفنامیک اسید؛ موارد مصرف، عوارض و تداخل دارویی آن

روتین پوستی چیست؟ مراحل انجام روتین پوستی و نحوه انتخاب برنامه مناسب

تحقیر در محیط کار؛ نحوه برخورد صحیح و راه‌های مقابله با آن

ترین های جهان

بلندترین آبشار دنیا؛ ۱۰ آبشار حیرت‌انگیز دنیا

خنده دارترین جوایز نوبل در سال ۲۰۱۸ برای دستاوردهای علمی مضحک

طولانی ترین رمان های جهان و داستان جذاب و خواندنی هرکدام از آنها

بهترین سگ‌های آپارتمانی برای کسانی که خانه‌های کوچک اما قلب‌های بزرگی…

۱۰ عبارتی که بهتر است هرگز در گوگل جستجو نکنید

عجیب ترین میوه های دنیا چه خواصی دارند؟

منبع

بهترین فیلم های جهان؛ ۲۵ فیلم معروف دنیا که حداقل یک بار باید ببینید
www.chetor.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا