زندگی

زیباترین کاخ های جهان؛ معرفی ۱۲ کاخ دیدنی و مجلل از گوشه و کنار دنیا

زیباترین کاخ های جهان؛ معرفی ۱۲ کاخ دیدنی و مجلل از گوشه و کنار دنیا

زندگی در زیباترین کاخ های جهان وسوسه‌برانگیز است. اما دیدن این کاخ‌ها هم خالی از لطف نیست و به‌خودی‌خود، تجربه ماندگاری است.

زیباترین کاخ های جهان؛ معرفی ۱۲ کاخ دیدنی و مجلل از گوشه و کنار دنیا

البته که زندگی در زیباترین کاخ های جهان برای همه ما وسوسه‌برانگیز است و گاهی، به کسانی که در چنین مکان‌هایی زندگی می‌کنند غبطه می‌خوریم. منتها دیدن این کاخ‌ها هم خالی از لطف نیست و به‌خودی‌خود، تجربه ماندگاری است. خوشبختانه، بازدید از این کاخ‌ها برای عموم آزاد است. اگر هزینه سفر و اقامت و موارد دیگر را داشته باشید، می‌توانید به این کاخ‌ها سر بزنید و کلی چیزهای تازه یاد بگیرید و ببینید. در ادامه مطلب حاضر، زیباترین کاخ های جهان را به شما معرفی خواهیم کرد. سعی می‌کنیم به‌طور خلاصه بیان کنیم که هنگام بازدید از هریک از این کاخ‌ها، باید انتظار چه‌چیزهایی را داشته باشید. این‌طور می‌توانید بهتر بر اساس علایقتان تصمیم‌گیری کنید. همراه ما بمانید.

کاخ باکینگهام اقامتگاه خانواده سلطنتی بریتانیاست و اگر نگوییم مشهورترین، یکی از مشهورترین کاخ‌های جهان است.

کاخ باکینگهام از زیباترین کاخ های جهان

حتما می‌دانید که اقامتگاه ملکه انگلستان و خانواده‌اش فرق‌های اساسی با خانه‌های معمولی دارد. اقامتگاه متشکل از اتاق‌ها و قسمت‌های مختلف است که هریک کارکردی دارند. به‌علاوه، رسم‌ورسومات سنتی رایج در انگلستان در آن هنوز حفظ می‌شود و می‌توانید شاهد برخی از اینها باشید (مثلا زمانی که نگهبانان نوبتشان را عوض می‌کنند و وقایع روزمره دیگر).

کاخ هوا محل/ قصر بادها

کاخ هوا محل یکی دیگر از زیباترین کاخ های جهان است که در جیپور هند خودنمایی می‌کند. شن‌وماسه‌های قرمز و صورتی‌رنگی که در نمای کاخ به‌ کار گرفته شده‌اند ظاهر فوق‌العاده زیبایی به آن می‌بخشند.

اگر به اقامتگاه‌های تابستانی علاقه‌مندید، حتما سرزدن به قصر بادها را به شما توصیه می‌کنیم. شیوه ساخت و طراحی در آن به‌گونه‌ای بوده است که جاذب باد باشد؛ بنابراین، در اتاق‌های کاخ، همیشه نسیمی می‌وزد و خنک است. به‌علاوه، برای سفر به هند و گشت‌وگذار در این کشور دیرینه، در مقایسه با بسیاری از مواردی که معرفی می‌شوند، هزینه کمتری خواهید پرداخت.

قصر آب‌ها، از زیباترین کاخ های جهان

کمی دورتر از کاخ هوا محل، در همان شهر جیپور، در میانه دریاچه سان‌گار، قصر فوق‌العاده زیبای دیگری قرار دارد که به‌نام جال محل یا قصر آب‌ها شهره شده است.

سفر به قصر آب‌ها تجربه‌ای نیست که به این زودی‌ها از یاد ببرید. طراحی و ساخت در آن فضایی سوررئال‌گونه دارد. وقتی دریاچه پر از آب باشد، طبقه‌های زیرین کاخ کاملا در آب مستغرق می‌شوند. قصر آب‌ها مجموعا ۵ طبقه دارد و وقتی آب دریاچه پر باشد، ۴ طبقه زیر آب خواهند بود.

ماه‌های بارانی سال بهترین زمان برای بازدید از کاخ جال محل هستند. ریزش قطرات باران روی سنگ‌های شن‌وماسه‌ای قصر، جلوه خاص و مسحورکننده‌ای به نمای آن می‌دهد.

کاخ همپتون کورت از زیباترین کاخ های جهان

کاخ همپتون کورت یکی دیگر از زیباترین کاخ های جهان است. قدمت آن به دودمان تودورها در بریتانیا برمی‌گردد و زمانی اقامتگاه شاه هنری هشتم و خاندانش بود.

مثل کاخ اول (کاخ باکینگهام)، کاخ همپتون کورت نیز زمانی اقامتگاه خاندان سلطنتی بوده است و تماشای اتاق‌ها، آشپزخانه‌ها و باغ‌های مجلل و بزرگ این کاخ جلوه دیگری از زندگی داخل فضایی محدود را پیش رویتان می‌گذارد که در نوع خود، سفری تاریخی محسوب می‌شود.

از دیگر جاذبه‌های کاخ همپتون می‌توان به دالان هزارتوی مشهور آن اشاره کرد که همه‌ساله، عده زیادی از گردشگران برای دیدن آن راهی لندن می‌شوند.

کاخ ورسای، از زیباترین کاخ های جهان

کاخ ورسای، در میان زیباترین کاخ های جهان ، از آن حیث اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که اتفاق تاریخی مهم و تأثیرگذاری در آن رخ داده است. این کاخ باشکوه اقامتگاه خاندان سلطنتی فرانسه بود؛ البته تا زمانی که انقلاب فرانسه و فجایع بعد آن رخ داد.

قسمت‌ها و اتاق‌های متعددی در کاخ ورسای هستند که شهره جهان‌اند و همه‌ساله گردشگران زیادی برای دیدنشان رهسپار فرانسه می‌شوند. شاید مشهورترین این اتاق‌ها سالن آینه‌ها باشد. دژ، اسطبل، باغ‌های مجلل و باشکوه، فواره‌های زیبای آب و موزه تاریخ فرانسه از دیگر جاذبه‌های دیدنی در کاخ ورسای هستند.

کاخ سن‌سوسی از زیباترین کاخ های جهان

کاخ سن‌سوسی به‌دستور فردریک بزرگ، پادشاه پروس ساخته شد. سن‌سوسی از حیث زیبایی، شکوه و عظمت معماری و ساخت، جدی‌ترین رقیب کاخ ورسای فرانسه است. بسیاری آن را معادل آلمانی کاخ ورسای می‌دانند.

دو نکته راجع‌به کاخ سن‌سوسی آن را متمایز می‌کنند. اول آنکه فضای داخلی کاخ و اتاق‌ها فوق‌العاده زیبا و مجلل است و از این حیث دست‌کمی از کاخ ورسای ندارد. نکته دیگر به پارکی مربوط می‌شود که کاخ را احاطه می‌کند. این پارک، جدای از کاخ، خود جاذبه گردشگری دیگری است و کلی مکان‌های متفاوت برای سرگرمی و گذران اوقات فراغت در آن یافت می‌شود. خانه چینی‌ها، باغ پرتقال و قصر جدید از آن جمله‌اند.

کاخ میسور، از زیباترین کاخ های جهان

در شهری که از بخت خوب ۷ کاخ زیبا در خود جای داده، قصری که بیش از همه چشم‌نوازی می‌کند و گردشگران را به خود می‌کشاند میسور است. این کاخ اقامتگاه خاندان وادیار در میسور هند بود؛ خاندانی که صدها سال بر ولایت میسور پادشاهی می‌کردند. این اقامتگاه امروز به موزه تبدیل شده است.

پادشاهی و خاندان وادیار خیلی قدیمی نیستند و نوادگانشان در قرن بیستم زندگی می‌کردند. دیدن آثار باقی‌مانده از چگونگی زندگی پادشاهانی که به اعصار مدرن نزدیک می‌شدند برایتان جالب و متفاوت خواهد بود.

کاخ کنزینگتون

کاخ کنزینگتون، واقع در لندن انگلیس، بیشتر از ۳۰۰ سال قدمت دارد. این کاخ همان‌جایی است که ملکه ویکتوریا کودکی‌اش را در آن سپری کرد.

زیبایی‌ها و هنر باشکوه معماری این کاخ قدیمی را که کنار بگذاریم، نکته دیگری هست که آن را متمایز می‌کند. در حال حاضر، برخی از دوک‌ها، دوشیزه‌ها و شاهزاده‌های انگلیسی در این کاخ زندگی می‌کنند، مثل دوک و دوشیزه کمبریج، کیت (Kate) و ویلز (Wills). داشتن گوشه‌چشمی به مناسبات میان این خانواده‌های اشرافی و سبک زندگی‌شان در نوع خود جالب است.

کاخ شامبور از زیباترین کاخ های جهان

کاخ شامبور (چمبورد) در دره لوآر واقع شده است که طبیعت بکر و قلعه‌های موجود در آن از جاذبه‌های گردشگری فرانسه هستند. این کاخ زمانی اقامتگاه شکاری شاه فرانسیس اول بود.

شایعاتی هست مبنی بر آنکه لئوناردو داوینچی در کشیدن طرح‌ها و نقشه‌های اولیه برای ساخت و معماری کاخ نقش داشته است. از لحاظ ساخت و معماری، ظاهر فوق‌العاده زیبایی دارد که به فضای داخلی اتاق‌ها هم کشیده می‌شود. نکته دیگر وجود قلعه در دامنه‌های نوآر است که خود از جاذبه‌های طبیعی فرانسه است و گشت‌وگذار در آن خالی از لطف نخواهد بود.

کاخ پترهوف، از زیباترین کاخ های جهان

پتر کبیر، پادشاه روسیه تزاری در پاسخ به لویی چهاردهم و کاخ مجللش، ورسای، دستور ساخت کاخ پترهوف را صادر کرد.

پترهوف رقیبی درخور برای کاخ ورسای فرانسه است و از لحاظ زیبایی ساخت و معماری دست‌کمی از آن ندارد. نکته دیگر وجود قسمت‌های مختلف در کاخ است که گشت‌وگذار در آن را بیش‌ازپیش شیرین و لذت‌بخش می‌کند. باغ، آبشار و فواره، دژ و قلعه، اینها از جاذبه‌های کاخ هستند و در اطراف آن گسترده شده‌اند.

کاخ نوی‌شوان‌اشتاین

کاخ نوی‌شوان‌اشتاین، واقع در باواریا، آلمان، از زیباترین کاخ های جهان است و به‌دستور شاه لودویگ دوم و به هزینه شخصی خود او ساخته شده است.

وقتی وارد کاخ می‌شوید، انگار پا به سرزمین افسانه‌های رؤیایی جن و پری گذاشته‌اید. واقعا هم هدف و ایده اولیه از ساخت کاخ همین بوده است. شاه لودویگ می‌خواست قلعه‌ای درست کند که یادآور سبک حماسی و رمانتیک قرون‌وسطا باشد و تا حدود زیادی به آنچه می‌خواست دست یافت. بازدید از این کاخ سفری به‌یادماندنی خواهد بود.

کاخ هیمه‌جی از زیباترین کاخ های جهان

از معدود کاخ‌هایی است که از تاریخ ژاپن به یادگار مانده است و همه‌ساله عده زیادی برای بازدید از آن رهسپار این کشور می‌شوند. کاخ هیمه‌جی به‌ویژه در ماه‌هایی از سال دیدنی است که درخت‌های گیلاس اطراف باغ شکوفه می‌دهند.

زیبایی‌های معماری و طبیعی کاخ و فضای اطراف آن را که کنار بگذاریم، ویژگی دیگری هست که سبب شهرت آن شده است. کاخ هیمه‌جی یکی از معدود کاخ‌هایی است که در گذر زمان آسیب چندانی ندیده و هنوز بافت قدیمی و تاریخی خود را حفظ کرده است. دیدن آن در این شرایط خیلی برایتان جالب و جذاب خواهد بود.

کاخ‌هایی که در این مطلب به شما معرفی کردیم هریک ویژگی‌های خاص خود را دارند و همه‌ساله، گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان برای دیدنشان بار سفر می‌بندند. گذشته از زیبایی‌های معماری و ظرافت‌های ساخت، هریک از این کاخ‌ها پیشینه تاریخی مهمی دارند و برایتان متضمن اطلاعات تاریخی ارزشمندی‌اند.

اگر فکر می‌کنید نام قلعه یا کاخ دیگری باید به فهرست زیباترین کاخ های جهان اضافه شود، می‌توانید در قسمت «ارسال دیدگاه» راجع‌به آن صحبت کنید. همچنین، اگر اطلاعات دیگری راجع‌به کاخ‌های معرفی‌شده دارید، مشتاق شنیدن نظرها و تجربه‌های شما هستیم.

فرمول شادی و مثبت‌اندیشی را یاد بگیرید و با افسردگی خداحافظی کنید

۱۰،۰۰۰ تومان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام و ایمیل مرا در این مرورگر برای افزودن دیدگاه در آینده، ذخیره کن.

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

اگر این دیدگاه پاسخ داده شد، به من ایمیل بزنید.

پربازدیدترین مطالب سفر و گردشگری

جاهای دیدنی یزد؛ ۱۰ مکان دیدنی یزد که نباید از دست بدهید

عجایب هفتگانه جهان؛ ۷ بنای حیرت‌انگیز تمدن‌های کهن

جاهای دیدنی شیراز؛ ۱۹ جاذبه دیدنی شهر شعر و ادب

جاهای دیدنی اصفهان؛ ۱۵ جاذبه دیدنی نصف جهان

جاهای دیدنی باکو؛ ۲۴ جاذبه‌ای که دیدن‌شان آرزوی هر گردشگری است

آخرین مطالب

دی سیکلومین؛ نکات مهم قبل از مصرف، نحوه مصرف و عوارض آن

چه زمانی باید به روانشناس مراجعه کنیم؟

زیباترین کاخ های جهان؛ معرفی ۱۲ کاخ دیدنی و مجلل از گوشه و کنار دنیا

همه‌چیز درباره ارز دوج کوین؛ آیا سرمایه‌گذاری در دوج کوین آینده خوبی دارد؟

همه چیز درباره کلاب هاوس؛ از دانلود تا استفاده حرفه‌ای از آن

ترین های جهان

شادترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۸

۱۰۰ فیلم برتر دنیا از دید مجله تخصصی کایه دو سینما

معرفی ۳۸ کودک فوق‌العاده‌ای که جهان را دگرگون کردند

بهترین فیلم های کمدی جهان؛ ۲۵ فیلم خنده‌دار با داستان‌های هیجان‌انگیز

عجیب ترین حیوانات دنیا که شما را حیرت‌زده می‌کنند

بهترین فیلم های ۲۰۱۹؛ ۵۵ فیلم تماشایی که نباید از دست بدهید

منبع

زیباترین کاخ های جهان؛ معرفی ۱۲ کاخ دیدنی و مجلل از گوشه و کنار دنیا
www.chetor.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا