زندگی

سینوواک؛ پیشگام پروسه تحقیق و توسعه واکسن میان کشورهای عضو «بریکس»

سینوواک؛ پیشگام پروسه تحقیق و توسعه واکسن میان کشورهای عضو «بریکس»

تولید کننده دارویی «سینوواک» چین در حال مدیریت اجرای ابتکار توسعه شاخه چینی مرکز تحقیق و توسعه واکسن بریکس (BRICS) است؛ مرکز تحقیق و توسعه واکسن بریکس یک همکاری مشترک در عرصه تولید واکسن میان 5 کشور عضو بریکس (برزیل، روسیه، هند، آفریقای جنوبی و چین) محسوب می شود.

سینوواک؛ پیشگام پروسه تحقیق و توسعه واکسن میان کشورهای عضو «بریکس»

به گزارش خبرآنلاین به نقل از رادیو بین‌الملل چین،  شاخه چینی مرکز تحقیق و توسعه واکسن بریکس (BRICS) در پکن قرار داد و در پایگاه ها و تاسیسات موجود مربوط به تحقیقات و توسعه سینوواک تاسیس خواهد شد.

بر اساس بیانیه صادر شده از سوی سینوواک، این مرکز، تحقیقات و تولید و آزمایشات بالینی مشترک مربوط به واکسن ها و همچنین ساخت کارخانه ها، صدور مجوز تولید و تائید متقابل استانداردهای تعریف شده میان 5 کشور عضو بریکس را به شیوه های آنلاین و آفلاین ارتقاء می بخشد.

سینوواک اعلام کرده است که انجام این گونه تلاش های مشترک صرفا محدود به تولید واکسن های کرونا نخواهد شد بلکه روی تمام واکسن های تولیدی آتی سینوواک نیز متمرکز خواهد بود.

مکانیسم این همکاری، مجوز تولید بالقوه و محلی واکسن های سینوواک چین را برای کشورهای خارجی از جمله کشورهای عضو بریکس فراهم می کند که این روال درست مانند هماهنگی انجام شده بین سینوواک چین با مؤسسه دولتی «بوتانتان» برزیل با محور افزایش تولید محلی واکسن کرونا در این کشور است.

این مرکز مستقر در پکن در عین حال با دانشگاه ها، نهادهای تحقیقات علمی، مؤسسات بهداشتی و کنترل بیماری و صنایع ناظر بر اپیدمی ها و تنوع های ویروسی همکاری خواهد داشت و تحقیقات و صنعتی سازی واکسن را ترویج می دهد و استراتژی های مربوط به کاربرد واکسن را نیز بررسی می کند.

سینوواک اعلام کرده است که همکاری این شرکت با شریک برزیلی اش در زمینه تولید واکسن های کرونا ثمربخش بوده و بر همین اساس، این شرکت داروسازی چینی درصدد ارتقاء سطح همکاری های تولید واکسن خود با سایر کشورها در آینده است.

شرکت سینوواک تاکنون 540 میلیون دوز واکسن کرونا را داخل چین و تقریبا در 40 کشور و منطقه دیگر جهان تامین کرده که این میزان واکسن، معادل حدودا یک چهارم کل عرضه جهانی واکسن کروناست؛ در عین حال تقریبا 400 میلیون دوز از واکسن های ضد کرونای سینوواک چین نیز در سراسر جهان تزریق شده اند.

ع4547

منبع

سینوواک؛ پیشگام پروسه تحقیق و توسعه واکسن میان کشورهای عضو «بریکس»
www.khabaronline.ir

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا