زندگی

صنایع دستی نیازمند شفافیت و مشورت با فعالان این حوزه است

صنایع دستی نیازمند شفافیت و مشورت با فعالان این حوزه است

تهران- ایرنا- مدیر عامل سازمان غیر دولتی مجمع ملی هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی خواستار شفافیت و مشورت با فعالان این حوزه برای توسعه صنایع دستی شد.

صنایع دستی نیازمند شفافیت و مشورت با فعالان این حوزه است

حسن بختیاری روز چهارشنبه در نشستی با حضور فعالان این حوزه و خبرنگاران با بیان این که شفافیت مسئولان حوزه صنایع دستی برای توسعه و پیشرفت این صنعت ضرورت دارد، گفت: بهترین مشاوران برای رهایی از مشکلات که برای حوزه صنایع دستی پیش آمده، فعالان این حوزه است.

وی با بیان این که برای تغییر و بهبود حوزه صنایع دستی نیاز به تدوین اساسنامه جدید برای این معاونت وجود دارد، گفت: هم اکنون فعالیت های صنایع دستی با استناد به اساسنامه که ۴۰ سال قبل تدوین شده پیش رود که قطعا ایراد دارد. باید ساختار قانونمندی با توجه به گسترش کنونی صنایع دستی تهیه و تدوین شود.

بختیاری با اشاره به افزایش رشته‌های جدید صنایع دستی  به نسبت سال های قدیم گفت: در حالی ۴۰ سال قبل حدود ۱۰ هزار نفر در رشته های مرتبط با صنایع دستی مشغول بودند که این خانواده صنایع دستی امروز حدود ۲ میلیون نفر است.

وی همچنین تشکیل کمیسیون مختص میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری قوانین حمایتی برای این حوزه ضروری دانست و ابراز امیدواری کرد: مجلس شورای اسلامی با تشکیل این کمیسیون به تدوین و تهیه قوانین حمایتی کمک کند.

رئیس هیات مدیره سازمان غیر دولتی مجمع ملی هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی همچنین از برگزاری مراسمی به مناسبت روز صنایع دستی برای تجلیل از اساتید این حرفه و همچنین مدافعان حوزه سلامت در تاریخ ۲۳ خردادماه خبر داد و گفت: امسال دومین سال از برگزاری همایش تجلیل از اساتید برجسته صنایع دستی است و در کنار آن مقرر شده از تعدادی از مدافعان سلامت که در طی این دو سال جانشان را برای سلامت مردم به خطر انداختند تجلیل می شود.

منبع

صنایع دستی نیازمند شفافیت و مشورت با فعالان این حوزه است
www.irna.ir

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا