نشانه های خطرناک رودل و روش های درمان سریع - Garpiz.iR
زندگی

نشانه های خطرناک رودل و روش های درمان سریع

نشانه های خطرناک رودل و روش های درمان سریع

رودل و سوء هاضمه بیماری است که برای همه اتفاق افتاده است و با تغذیه نامناسب و پرخوری و تند خوری به وجود می آید و درمان خانگی آن نیز وجود دارد.

نشانه های خطرناک رودل و روش های درمان سریع

به گزارش روی خط رسانه های خبرگزاری برنا،رودل اصطلاحی است که بیانگر حس پری و ناراحتی در قسمت بالای شکم است ؛ علائم  رودل  مبهم است ولی می تواند شامل  آروغ زدن  ،  سوزش معده ،  نفخ  کردن و  حالت تهوع  باشد. رودل ، سو هاضمه نیز نامیده می شود و یک شرایط معمولی است که به دلایل مختلفی ایجاد می شود و به نوبه ی خود یک بیماری نیست ؛

بعضی از رودل ها همراه با سوزش معده است و برخی دیگر به صورت جدا اتفاق می افتد ؛ از آنجایی که این مشکل برای هر کسی بدون داشتن پیش زمینه احتمالا اتفاق می افتد پس داشتن آگاهی کافی در مورد علل و روش های درمان به خصوص درمان های طب سنتی و خانگی که موثرترین آنها را در این بخش  گفته ایم ضرورت دارد.

علائم و نشانه های رایج رودل به شرح زیر هستند:

اگر تغییری در علائمتان به وجود آمده است ، علائم رودل بیشتر شده یا ادامه دار است ، ناخواسته وزن کم کرده اید، مدفوع خونی دارید ، در بلعیدن مشکل دارید و یا به دلیل  بی اشتهایی  نمی توانید غذا بخورید، با مشاور سلامتی مشورت کنید.

برای چک آپ منظم ، متخصص مراقبت های سلامتی خود را ملاقات کنید ممکن است بعضی از آزمایشات برای تشخیص علت رودل شما ، دوباره در آینده تکرار شوند تا میزان واکنش به معالجات سنجیده شود.

رودل نشانه ای برای چند بیماری مختلف است. اغلب اوقات به دلیل مشکلات گوارشی است (مشکلات هضم غذا و یا اسید معده). این عدم کارکرد سیستم گوارش بیشتر به دلیل بیماری، درمان و یا سبک زندگی غلط ایجاد می شود. بیماری هایی که موجب رودل می شوند شامل:

سبک زندگی که موجب رودل می شود به این شرح می باشد:

1.  سرکه سیب برای سوء هاضمه:

1قاشق غذاخوری  سرکه   سیب  خالص و تصفیه نشده را به یک فنجان آب اضافه کنید. 1 قاشق چایخوری  عسل  خالص را با آن مخلوط کرده و محلول به دست آمده را 2 تا 3 بار در روز بنوشید، تا سریعا درمان شوید. برای این منظور همیشه از سرکه سیب رقیق شده استفاده کنید، زیرا سرکه ی غلیظ می تواند باعث سوزش مری شود و همچنین خیلی زیاد استفاده نکنید ،زیرا مینای دندان را از بین می برد.

2. تخم  رازیانه در درمان رودل:

تخم رازیانه بو داده را خشک کرده ، بسایید و الک کنید.

نصف قاشق چایخوری از این پودر را همراه با آب دوبار در روز استفاده کنید.

یا اینکه، می توانید چای رازیانه ای را که از خیساندن دو قاشق چایخوری تخم رازیانه له شده در یک لیوان آب جوش درست شده است ، را بنوشید.

یک راه راحت تر این است که یک قاشقِ پُر تخم رازیانه را بجوید.

3. درمان رودل با زنجبیل:

2 قاشق چایخوری  آب زنجبیل  تازه ، 1 قاشق چایخوری آبلیمو و مقداری نمک خوراکی و نمک سیاه را با هم مخلوط کنید. این ترکیب را همراه با آب و یا بدون آب بسته به سلیقه ی خودتان میل کنید.

گزینه ی دیگر، اضافه کردن 2 قاشق چایخوری آب  زنجبیل  و 1 قاشق چایخوری عسل به یک لیوان آب گرم و نوشیدن آن است.

همچنین می توانید چای زنجبیل بنوشید. تا از نفخ، گرفتگی ، باد و  درد معده  راحت شوید. برای درست کردن  چای زنجبیل  ، 1 قاشق چایخوری زنجبیل رنده شده را در یک فنجان آب بجوشانید و اجازه دهید برای 5 دقیقه خیس بخورد. استفاده از زنجبیل به عنوان ادویه برای غذاها نیز می تواند کمک کننده باشد.

4.  جوش شیرین برای رودل و سوء هاضمه:

نصف قاشق چایخوری جوش شیرین را داخل نصف لیوان آب هم بزنید.

فورا آن را سر بکشید، تا اسید معده را خنثی کنید و از  نفخ معده  راحت شوید.

5. تخم  آویشن برای سوء هاضمه و رودل:

مقداری تخم آویشن و زنجبیل خشک شده را آسیاب کنید. 1 قاشق چایخوری از این پودر و کمی  فلفل سیاه  را به یک فنجان آب گرم بیافزایید و دو بار در روز بنوشید.

جویدن نصف قاشق چایخوری تخم آویشن چند بار در روز نیز مشکل رودل را برطرف می کند.

6. چای گیاهی مناسب رودل:

چای کیسه ای  بابونه  یا سبز دلخواهتان را برای پنج دقیقه داخل یک فنجان آب داغ بگذارید و روی ظرف را بپوشانید. چای را در حالی که هنوز گرم است بنوشید.

7. درمان رودل با زیره:

1 قاشق چایخوری پورد  زیره  ی بوداده را با یک لیوان آب مخلوط کنید و چند نوبت در روز بنوشید.

برای سنگینی معده، یک قاشق چایخوری زیره و  فلفل  سیاه را به یک لیوان شیر که کره اش گرفته شده اضافه کنید و 2 تا 3 بار برای چند روز بنوشید.

8. درمان سوء هاضمه و رودل با گشنیز:

1 قاشق چایخوری پورد تخم  گشنیز  بو داده را به یک لیوان شیر که کره اش گرفته شده اضافه کنید و یک یا دوبار در روز بنوشید.

برای کاهش اسید معده ، آب برگ های تازه ی گشنیز را بگیرید و یک قاشق چایخوری از آن را به یک لیوان شیر اضافه کنید و دو تا سه بار در روز بنوشید.

9. برگ  ریحان برای رودل:

یک قاشق چایخوری ریحان را به یک لیوان آب داغ اضافه کنید و اجازه دهید 10 دقیقه بماند. می توانید تا 3 فنجان از این چایی را روزانه بنوشید.

5 تا 6 برگ ریحان ،یک چهارم قاشق چایخوری نمک دریا و کمی پودر فلفل را با 2 تا 3 قاشق  ماست  کم چرب مخلوط کنید و 2 تا 3 بار در روز نوش جان کنید.

10.دارچین برای درمان رودل و سوء هاضمه:

نصف قاشق چایخوری پودر  دارچین  را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید و اجازه دهید برای چند دقیقه دم بکشد . این چایی را در حالی که هنوز گرم است بنوشید.

اگر علائمتان تغییر کرد، علائم رودل بدتر شد، ناخواسته وزن کم کردید ، مدفوع خونی داشتید، مشکل بلعیدن داشتید و یا به دلیل  کاهش اشتها  قادر به غذا خوردن نبودید، با پزشک مشورت کنید رودل خفیف معمولا احتیاجی به نگرانی ندارد.

توجه : مطالب بخش بهداشت و  سلامت برنا تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به  پزشک  جهت تشخیص و  درمان  دانست .

منبع

نشانه های خطرناک رودل و روش های درمان سریع
www.borna.news

دکمه بازگشت به بالا