زندگی

چگونه با نورپردازی فضای آشپزخانه را تغییر دهیم؟

چگونه با نورپردازی فضای آشپزخانه را تغییر دهیم؟

آشپزخانه به ویژه در سال‌های اخیر و پس از تغییر دکوراسیون خانه‌ها از سبک سنتی به مدرن، اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده و بر همین اساس استفاده از جدیدترین ایده‌های نورپردازی آشپزخانه مدرن باعث می‌شود که آشپزخانه‌ای خاص و منحصر به فرد داشته باشید.

چگونه با نورپردازی فضای آشپزخانه را تغییر دهیم؟

آشپزخانه و تغییر دکوراسیون آن امروزه امری مهم و مورد توجه است تا جایی که به اندازه فضاهایی مانند نشیمن و اتاق‌ها باید برای چیدمان و فضای آن وقت و هزینه صرف کرد. از آنجایی که اغلب آشپزخانه‌ها در آپارتمان‌های امروزی فضایی کوچک و محدود دارند، تغییر فضا با نورپردازی انتخاب منطقی‌تر و شیک‌تر از تغییر دکوراسیون است. یکی از مزیت‌هایی که نورپردازی آشپزخانه مدرن دارد، این است که با هزینه کمتر می‌توان تغییراتی خاص را در آشپزخانه ایجاد کرد. در حقیقت استفاده از جدیدترین ایده‌های نورپردازی آشپزخانه مدرن باعث می‌شود که آشپزخانه‌ای خاص و منحصر به فرد داشته باشید. در ادامه به شما خواهیم گفت که نورپردازی مدرن آشپزخانه چیست و چگونه می‌توانید فضایی متفاوت با نورپردازی خاص ایجاد کنید.

برای اینکه نورپردازی آشپزخانه با فضای مدرن خانه شما هماهنگی داشته باشد، باید ابتدا ویژگی‌های نورپردازی مدرن در دکوراسیون را بشناسید. نورپردازی مدرن انواع متفاوتی دارد که شامل نورپردازی یکنواخت و ملایم، نورپردازی متمرکز و نورپردازی مخفی است. انتخاب یک یا چند مدل از این سبک‌های نورپردازی در آشپزخانه، به سلیقه و محدودیت فضای خانه شما بستگی دارد.

اما ویژگی مشترکی که در همه این نورپردازی‌ها وجود دارد، این است که، این سبک از نورپردازی باید علاوه بر ایجاد جذابیت بصری، ویژگی‌های سبک مدرن یعنی سادگی، مینیمال بودن و پرهیز از آشفتگی و شلوغی را داشته باشند. میزان کم یا زیاد بودن نور در آشپزخانه و حتی انتخاب لوازم نورپردازی مورد نیاز در آشپزخانه مدرن، باید با در نظر گرفتن عواملی چون رنگ کابینت، مدل آشپزخانه (جزیره‌ای، متمرکز و…) و حتی با توجه به یراق کابینت انتخاب شود.

بعد از اینکه دانش کلی درباره آشپزخانه سبک مدرن و نحوه نورپردازی آن به دست آوردید، باید با توجه به فضای آشپزخانه خود، ایده‌هایی را برای نورپردازی انتخاب کنید. فراموش نکنید که این ایده‌ها می‌تواند به ایده‌هایی که خودتان با توجه به فضای آشپزخانه دارید ترکیب شود و یک نورپردازی با مدل شگفت انگیز را رقم بزند.

همانطور که گفتیم مهم‌ترین ویژگی برای دکوراسیون مدرن، سادگی و کم کردن جزییات در فضا است. نورپردازی کابینت به صورت مخفی در فضای بالای کابینت‌ها به شما کمک می‌کند تا بدون ایجاد جزییات اضافی، یک نورپردازی مدرن برای این فضا ایجاد کنید. استفاده از چراغ‌های خطی و نورهای مخفی در رنگ‌ های مختلف در فضای بالای کابینت‌ها باعث می‌شود که علاوه بر اینکه فضای آشپزخانه بزرگتر دیده می‌شود، به نمای آشپزخانه نیز لطمه‌ای وارد نشود.

پیشنهاد ما این است که در این فضا، از ترکیب نور زرد و سفید استفاده کنید. این رنگ‌ها به ویژه برای آشپزخانه‌های بدون پنجره، نور طبیعی را در فضا تداعی می‌کنند و آشپزخانه مدرن خانه شما را دلبازتر جلوه خواهند داد.

چگونه با نورپردازی فضای آشپزخانه را تغییر دهیم؟

اولین نمایی که در آشپزخانه به چشم می‌آید، دکوراسیون اپن آشپزخانه است. برای نورپردازی این بخش و ایجاد دید بهتر برای آن، می‌توانید از لوسترهای مدرن آویز و خطی، یا لامپ‌های تکی مدرن با تقارن خاص استفاده کنید. این لوسترها بیشتر کاربرد دکوری دارند. بنابراین می‌توانید تنها در موقعیت‌های خاص مانند مهمانی و عکاسی از نور آن استفاده کنید.

اگر امکان استفاده از لوستر را ندارید، چراغ‌های رومیزی مدرن می‌توانند به صورت متقارن در دو طرف اپن آشپزخانه قرار بگیرند و بخشی از وظیفه نورپردازی مدرن آشپزخانه را ایفا کنند. اگر نگران سیم‌های برق این چراغ‌ها هستید، می‌توانید از پریز توکار کابینت استفاده کنید تا نمای آشپزخانه دچار اختلال نشود.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های نورپردازی آشپزخانه مدرن، استفاده از نور در بخش‌های مهم آشپزخانه است. در حقیقت نورپردازی در فضاهای مهم باعث می‌شود تا دید آشپزخانه زیباتر به نظر برسد. محدوده سینک ظرفشویی یکی از این فضاهای کلیدی است. استفاده از چراغ‌های تکی ال ای دی یا چراغ‌های خطی باعث می‌شود تا این بخش از آشپزخانه به فضایی دلنشین، مدرن و زیبا تبدیل شود.

چگونه با نورپردازی فضای آشپزخانه را تغییر دهیم؟

ایجاد فضای مدرن در آشپزخانه تنها برای زیبایی نما نیست. بلکه بهینه کردن نور در آشپزخانه یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی است که بعد از نورپردازی مهم در آشپزخانه ایجاد می‌شود. نورپردازی داخل کابینت نیز یکی از این روش‌های مدرن سازی نور در آشپزخانه است. با این کار هم آشپزخانه شما ماهیت و هویتی مدرن پیدا می‌کند و هم می‌توانید از مزیت‌های این روش نورپردازی در زندگی روزمره استفاده کنید.

برای نورپردازی کابینت به طور معمول از ال ای دی‌های خطی ظریف در داخل کابینت استفاده می‌کنند. این چراغ‌ها به یک سنسور متصل هستند. وظیفه سنسورها تشخیص زمان باز و بسته شدن درب کابینت است. به این ترتیب با باز کردن درب کابینت، چراغ داخل کابینت روشن خواهد شد و بعد از اینکه درب را ببندید، سنسور دستور قطع برق را خواهد داد.

این روش نورپردازی مدرن یکی از جدیدترین مدل‌های نورپردازی در آشپزخانه است که زیبایی این فضا را چندبرابر خواهد کرد.

برای اینکه آشپزخانه‌ای مدرن، زیبا و منحصر به فرد داشته باشید، باید از تجهیزات نورپردازی کابینت خاص و با کیفیت استفاده کنید. ما به شما خرید از تجهیز یراق را پیشنهاد می‌کنیم. در این فروشگاه اینترنتی می‌توانید با خرید بهترین لوازم نورپردازی کابینت و انواع یراق آلات، فضایی مدرن و زیبا بسازید. برای مشاهده لیست کامل محصولات به سایت تجهیز یراق مشاهده کنید.

 م. خ 

منبع

چگونه با نورپردازی فضای آشپزخانه را تغییر دهیم؟
life.irna.ir

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا