زندگی

گران ترین گل های دنیا کدامند؟ ۱۰ گل زیبا و قیمتی

گران ترین گل های دنیا کدامند؟ ۱۰ گل زیبا و قیمتی

یک شاخه گل هم برای هدیه کافی است؟ گاهی یک شاخه گل خیلی گران‌تر از کادوهای دیگر تمام می‌شود. در این مطلب گران ترین گل های دنیا را به شما معرفی می‌کنیم.

گران ترین گل های دنیا کدامند؟ ۱۰ گل زیبا و قیمتی

زیباترین بخش طبیعت چیست؟ گل. شک نکنید. گل‌های زیبا همیشه در دسته بهترین انتخاب‌ها برای هدیه‌دادن هم قرار می‌گیرند. همه آدم‌ها گل‌ها را دوست دارند؛ در هر سن و موقعیتی که باشید، دریافت دسته‌ای گل زیبا روحتان را شاداب می‌کند. این‌طور نیست؟ دقت‌ کرده‌اید که وقتی می‌خواهند از سادگی و قناعت در هدیه دادن صحبت کنند، می‌گویند: «یک شاخه گل هم کافی است»؟ ماجرا از این قرار است که گاهی یک شاخه گل خیلی گران‌تر از کادوهای دیگر تمام می‌شود. در این مقاله از گران ترین گل های دنیا می‌خوانید؛ گل‌هایی که یک دسته از آنها کادویی گران ولی همچنان زیبا خواهد بود.

لیسیانتوس از آن گل‌های زیبایی است که ترکیب رنگی سفید و بنفش خارق‌العاده‌اش چشم‌نواز است. البته گلبرگ‌های لیسیانتوس گاهی هم فقط طیفی یکدست از رنگ زیبای بنفش دارند. این گل زیبا که یکی از گران ترین گل های دنیا هم هست، سالانه می‌روید؛ یعنی سالی یک ‌بار می‌توانید شاهد گل‌دادن آن باشید.

لیسیانتوس از گران ترین گل های دنیا

محل رویش لیسیانتوس نواحی جنوبی آمریکا، مکزیک، کارائیب و بخش‌های شمالیِ جنوب آمریکاست. طیف رنگ بنفشی که با سفید در این گل‌ها ترکیب می‌شود، بسیار متنوع است: بنفش تیره یا روشن، یاسی و صورتی کم‌رنگ. هر دسته از این گل‌ها در آمریکا معادل ۳۵ دلار است.

موگه از گران ترین گل های دنیا

موگه گل ظریف و نازی است. رنگ سفید، بوی شیرین و شکل مینیاتوری‌اش باعث می‌شود تا در دسته زیباترین گل‌های دنیا و البته گران‌ترین‌ها قرار بگیرد. موگه در آب‌وهوای سرد و خنک نیمکره شمالی زمین در آسیا و اروپا می‌روید. اگر در خارج از کشور، یک دسته از آن را بخرید، قیمتی معادل تقریبی ۱۴۳ دلار خواهد داشت. این را هم بدانید که موگه به‌شدت سمی است و گلی متعلق به نواحی جنگلی به شمار می‌رود.

ادریسی از گران ترین گل های دنیا

۷۰ تا ۷۵ نوع مختلف از گل ادریسی وجود دارد. زادگاه ادریسی هم آمریکا و نواحی جنوبی و شرقی آسیاست. رنگ شکوفه‌های این گل تنوع زیادی دارد. البته بیشتر شکوفه‌های ادریسی سفیدند؛ اما در میان آنها آبی، صورتی، بنفش کم‌رنگ و پررنگ هم دیده می‌شود. هر شاخه ادریسی در آمریکا رقمی معادل ۲ تا ۷ دلار دارد.

گلوریوسا از گران ترین گل های دنیا

گلوریوسا یا شعله زنبق فقط در آسیا و آفریقای جنوبی می‌روید. این نوع گل هم خیلی خاص و منحصربه‌فرد است و هم بسیار گران. هر شاخه از گل‌ پرزرق‌وبرق گلوریوسا با گلبرگ‌های منعطفی که رنگشان از سمت نوک برگ‌ها به داخل و مرکز آن متفاوت است، حدود ۵ تا ۱۰ دلار قیمت دارد.

لاله‌های هلندی از گران ترین گل های دنیا

هر دسته از بعضی انواع لاله هلندی را باید بیش از ۹ دلار بخرید. در هر دسته گل لاله معمولا ۸ تا ۱۶ شاخه یا شاید هم بیشتر وجود دارد. در دوره‌ای از تاریخ در حدود قرن هفدهم، این دسته‌گل‌ها نزدیک به ۵هزار و ۷۰۰ دلار به فروش می‌رسیدند. این دوره به دوره جنون گل لاله (tulip mania) یا حباب اقتصادی گل لاله معروف است. ارزش این لاله‌ها گاهی از طلا هم بیشتر است!

گل زعفران از گران ترین گل های دنیا

گل زعفران زیبا و رؤیایی هم از گران ترین گل های دنیا به شمار می‌رود. برگ‌های بنفش و ظریف آن، بخشی زرد را در آغوش کشیده‌اند. ترکیب این دو رنگ، فوق‌العاده به نظر می‌رسد. این گل بیشتر به‌عنوان ادویه‌ای معروف استفاده می‌شود که این موضوع برای ما ایرانی‌ها کاملا واضح است؛ اما ظاهرا در نقاطی از دنیا از آن به‌عنوان دسته‌گل هم استفاده می‌شود و خیلی هم گران است. ۱۰ عدد از غنچه‌های این گل حدود ۶ دلار می‌شود. ۴۰۰ گرم از گل زعفران را باید به قیمت ۱۵۰۰ دلار بخرید.

ارکیده طلایی کینابالو از گران ترین گل های دنیا

ارکیده طلایی کینابالو هم بسیار زیباست و هم نادر؛ برای همین در دسته گران ترین گل های دنیا قرار می‌گیرد. این گل فقط در پارک ملی کینابالو در کشور مالزی یافت می‌شود. درواقع این ارکیده نوعی ارکیده با برگ‌هایی بزرگ و شفاف است. گفته می‌شود که در بازار سیاه، دسته‌ای از این گل به قیمت ۵هزار دلار خریدوفروش می‌شود.

ارکیده شن‌ژن نونگکه از گران ترین گل های دنیا

این گل زیبا حاصل زحمت دانشمندانی در آزمایشگاه شرکت شن‌ژن نونگکه است. محققان کشاورزی چینی ارکیده شن‌ژن نونگکه را عمل آورده‌اند. این کار هشت سال طول کشید. در سال ۲۰۰۵، ارکیده شن‌ژن را به قیمت ۱/۶۸ میلیون یوآن در یک حراج فروخته‌اند. تصورکردنی نیست که این گل زیبا حدود ۲۰۲هزار دلار قیمت داشته باشد.

رُز ژولیِت از گران ترین گل های دنیا

رز ژولیت نخستین بار در سال ۲۰۰۶ در نمایشگاه گلی در شهر چِلسی انگلستان رونمایی شد. زیبایی و قیمت این گل در دنیا بسیار معروف است. در میان گل‌های پرورشی، ژولیت زیبایی فوق‌العاده‌ای دارد. به آن لقب «گل ۳میلیون پوندی» داده‌اند؛ یعنی تقریبا ۱۵/۸میلیون دلار و اگر بخواهید این رقم را به تومان بدل کنید، صفرهایش سر به فلک می‌زند. برای خرید این گل برای عزیزتان باید حداقل ۱۶میلیون دلار حقوق بگیرید. تصورش هم سخت است، نه؟

ملکه شب از گران ترین گل های دنیا

گل ملکه شب عمر کوتاهی دارد و فقط یک بار در سال گل می‌دهد. این گل زودرنج فقط شب‌ها شکوفه دارد و قبل از طلوع صبح برگ‌هایش پژمرده می‌شوند. سرگذشتش کمی شبیه داستان‌های پریان است که شاهزاده‌خانم طلسم‌شده قبل از طلوع خورشید تغییر قیافه می‌دهد. چیدن این گل بدون آسیب‌رساندن به آن شدنی نیست؛ بنابراین فروش آن به‌شکل شاخه‌شاخه عملا غیرممکن است. به نظر می‌رسد که این ملکه پرناز و ادا گران‌ترین گل دنیاست؛ چون آن‌قدر ارزش دارد که نمی‌توان رویش قیمت گذاشت.

گل‌ها در هر شکل و رنگی زیبا هستند. کمتر کسی پیدا می‌شود که از انواع گل و گیاه خوشش نیاید و با دیدن حتی تصاویر آنها، روحش تازه نشود. به‌نظر شما از میان این فهرست، کدام گل زیباتر است؟ زیباترین گل ازنظرتان چیست؟ آیا حاضرید برای خرید گل هزینه زیادی بپردازید؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام و ایمیل مرا در این مرورگر برای افزودن دیدگاه در آینده، ذخیره کن.

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

اگر این دیدگاه پاسخ داده شد، به من ایمیل بزنید.

ما یک کاکتوس داریم.که هر سال یک ۲ گل میده که یک شب بیشتر زنده نیست و شکلش دقیقا هم شکل عکسیه که شما از ملکه شب گزاشتین.ایا میشه فروختش؟

دوست عزیز ما اطلاعی در این‌باره نداریم. اما امتحان کنید؛‌ضرری نداره

رز ژولیت

خوب همه ی اینایی که گفتین تا حدی قابل تصوره ولی آخه چطور ممکنه قیمت یه نوع رز که فرق چندانی هم با رزهای دیگه نداره چندمیلیون دلار باشه؟حالا اگه بخوام بگم بهترین و زیباترینش کدومه به نظر من موگه است اونو حاضرم بخرم.

گاهی بعضی چیزا عادلانه نیست دوست خوب. البته کم‌یابی و شرایط پرورش هم روی قیمت اثر میگذاره. درباره موگه هم باید بگیم که سلیقه خیلی خوبی دارید

پربازدیدترین مطالب ترین های جهان

بهترین فیلم های عاشقانه جهان؛ ۳۱ فیلم رمانتیک که عشق را به شما هدیه می‌دهند

بهترین فیلم های 2018‌ که شما را پای تلویزیون میخکوب می‌کنند

بهترین فیلم های ترسناک جهان که دلهره و ترس را به جان‌تان می‌اندازند

فیلم هایی که باید دید؛ ۲۵ فیلم برتر قرن ۲۱ تاكنون كه حتما باید ببینید

بهترین فیلم های جهان؛ ۲۵ فیلم معروف دنیا که حداقل یک بار باید ببینید

آخرین مطالب

ارز دوج کوین چیست؟ هرآنچه می‌خواهید بدانید، از قیمت تا آینده آن

همه چیز درباره کلاب هاوس؛ از دانلود تا استفاده حرفه‌ای از آن

معرفی انواع کفش ورزشی + توصیه‌هایی برای انتخاب کفش مناسب

معرفی ۵ کتاب درباره کمال گرایی؛ چگونه از کمال گرایی خلاص شویم؟

تفاوت لوسیون،‌ کرم، ژل و پماد چیست؟

ترین های جهان

خاص ترین سواحل دنیا که زیبایی آن‌ها شما را خیره می‌کند

امن ترین کشورهای جهان در سال ۲۰۲۱ برای سفر کدامند؟

عجیب ترین مکان های دنیا که شما را شگفت‌زده خواهند کرد

بهترین فیلم های ۲۰۱۹؛ ۵۵ فیلم تماشایی که نباید از دست بدهید

زیباترین سواحل دنیا و جذابیت‌های فوق تصور آنها

بهترین فیلم های عاشقانه جهان؛ ۳۱ فیلم رمانتیک که عشق را به شما هدیه…

منبع

گران ترین گل های دنیا کدامند؟ ۱۰ گل زیبا و قیمتی
www.chetor.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا