اخبار

کشتی شتر ها

کشتی شتر ها

مسابقه کشتی شترها در ترکیه یکی از مسابقاتی است که هر مرد ترکی را فرا می خواند و برای بسیاری از گردشگران و توریست‌های خارجی جذابیت دارد.

کشتی شتر ها

مسابقه کشتی شترها در ترکیه یکی از مسابقات و گردهمایی‌هایی است که هر مرد ترکی را فرا می خواند. این مراسم در سال‌های اخیر نه تنها برای مردمان کشور ترکیه آشنا و بیشتر شناخته شده است؛ بلکه برای بسیاری از گردشگران و توریست‌های خارجی به یکی از دلایل سفر به ترکیه تبدیل شده است. با مجله دلتا همراه باشید تا مراسمی عجیب‌تر و دیدنی‌تر از کشتی شتر ها در ترکیه آشنا خواهید شد.

در تمام طول این مسابقات گاز گرفتن شترها ممنوع است. به همین دلیل بر پوزه شترها پوزه بند زده می شود. همچنین شترهای ماده حق شرکت در این مسابقه را ندارند. افرادی که شتربان هستند یا به اصطلاح به آن ها ساربان گفته می شود، شترهای خاصی را برای شرکت در این مسابقات انتخاب می کنند. شترهای یک کوهانه و دو کوهانه هر یک در یک دسته از رده بندی مسابقات قرار می گیرند. بسیاری از شترهایی که برای مسابقه کشتی شترها در ترکیه انتخاب می شوند، به طور طبیعی در گله های شتر با دیگر شترها کشتی می‌گیرند و حس رقابت طلبی بیشتری دارند.

این مسابقات در طول فصل سرد سال برگزار می شوند تا شترها از گرمای فعالیت های بیشتر تلف نشوند. هر شتری که برای مسابقات انتخاب می شوند باید نام خود را داشته باشد. گاهی صاحبان شترها برای شترش اسم انتخاب می کند و گاهی مجری مسابقات براساس رفتار شتر در طول مسابقه برای او اسمی انتخاب می کند. یک روز قبل از مسابقه باید نام شترها در مسابقه نام نویسی شوند.

برای تماشای این مسابقات عموما مردان جمع می شوند و زنان برای دیدن مسابقات نمی‌روند. اگر به دیدن مسابقه کشتی شترها در ترکیه می روید، می توانید در بین تماشاچی ها چای و قهوه بخرید. فروشندگان بسیاری در میان تماشاگران دیده می شود.

هر شتری می تواند به این طریق یکی از جاذبه های مسابقه را از آن خود کند و در مسابقه کشتی شترها در ترکیه برنده شود. در حقیقت نحوه امتیاز بندی و برنده شدن در این مسابقات به سه طریق زیر است:

اگر شتری بتواند شتر دیگر را آنقدر بترساند که شتر مقابل خسته شده و توان کشتی گرفتن نداشته باشد.اگر شتر مقابل در نهایت شروع به جیغ زدن نماید، شتر برنده مشخص می شود.اگر شتری بتواند حریف خود را به زمین بیندازد، برنده می شود.

کشتی شتر ها

شترهایی که در این مسابقه برنده می شوند، در میدان مسابقه و در مقابل چشمان تماشاگران حرکت کرده و با آرامش می چرخند. تماشاگران نیز آن ها را تشویق می کنند. به شتر برنده به عنوان جایزه قالیچه ای داده می شود و در نهایت میدان مسابقه کشتی شترها در ترکیه را ترک می کند.

شتری که مسابقه را باخته است در سمت دیگر زمین به حالت شرمندگی می ایستد و ساکت است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب ربات انسان نمای تسلا در راه است! را مطالعه کنید.

سنگ‌های عجیبی که از گوشت و خون تشکیل شده‌اند!

قطب جنوب معدنی از طلا و نقره

شکستن پا‌ها، رسمی عجیب برای زیبایی

از قطعه قطعه کردن مردگان تا چند شوهری در تبت!

قبرستان‌های عجیب که خون را در رگ‌های شما منجمد می‌کنند!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

ایمیل

وب‌ سایت

مدیر عامل شرکت خودرو سازی تسلا  اظهار کرد: این شرکت در حال ساخت یک ربات انسان نما، به نام …

طبق اعلام ناسا، مریخ‌نورد «استقامت» با رسیدن به مریخ در سال آینده میلادی، گزارش‌های هواشناسی را در اختیار این سازمان فضایی قرار می‌دهد و با همکاری کاوشگرهای دیگر، اولین شبکه هواشناسی را روی سیاره سرخ ایجاد می‌کند.

منبع خبر

کشتی شتر ها
deltapayam.com

مطالب مرتبط

خودروی داچیا اسپرینگ چه مزایا و معایبی دارد؟

تسلا مدل اس 2014 Tesla Model S

خودروی جدید تسلا آتش گرفت

دانلود بازی Idle Mechanics Manager 1.34 برای اندروید + نسخه بی نهایت

چرا مسجد جمکران را چهارشنبه شب‌ها زیارت می‌کنیم؟

چرا میلیاردر معروف ،شب‌ها در کیسه خواب می‌خوابد +عکس

لحظه برخورد درب خودروی لوکس تسلا به اتوبوس

از سراسر وب

ایده های کارتونی»»»میراکلس__دختر کفشدوزکی

تجهیز یک خودرو ون به عنوان کمپر مسافرتی در ۴ دقیقه

خودروی داچیا اسپرینگ چه مزایا و معایبی دارد؟

چه نوع لنتی مناسب خودروهای برقی است؟

Tesla Model Y | تسلا مدل Y

دانلود گوگل کروم Google Chrome 85.0.4183.101 برای اندروید

خودروی جدید تسلا آتش گرفت

دکمه بازگشت به بالا