tamasha

نکاتی مهم درباره معذرت خواهی از همسر

چگونه از همسر خود عذر خواهی کنیم؟

هرچه قدر هم زن و شوهر با هم روابط عاشقانه و صمیمانه ای داشته باشند،اما گاهی پیش می آید که این رابطه شکراب شود.

چگونه از همسر خود عذر خواهی کنیم؟

گاهی ممکن است دعواهایی که بین زن و شوهر پیش می آید هیچ مقصری نداشته باشد و تنها فقط اختلاف نظر و عقیده باعث به وجود آمدن این مشکلات شود. بهتر است بین زن و شوهر بخاطر غرور و قدرت دعوایی صورت نگیرد، چون آنها باید در زندگی زناشویی غرور و قدرت را کنار بگذارند تا بتوانند با هم یکی شوند و رشد کنند.

 این که قبول کنید شما اشتباه کرده اید، این مهم ترین مرحله ی عذر خواهی از همسر می باشد. این که قبول کنید مشکلی دارید. تا زمانی که قبول نکنید اشتباه کرده‌اید، معذرت‌خواهی‌تان صادقانه، معنی‌دار و واقعی نخواهد بود زیرا این موارد از حالت‌های چهره و طرز برخوردتان مشخص خواهد شد. بنابراین، یاد بگیرید که اشتباهات خود را قبول کنید. مسئولیت کارهای خود را بپذیرید.

چگونه زن و شوهر باید نسبت به هم وفادار باشند؟آیا ازدواج فامیلی خوب است؟علت دعواهای زن و شوهری چیست؟

 در برخی موارد بعد از اینکه متوجه میزان درد و رنجی که به همسر و فرد مورد علاقه تان وارد کرده اید، شدید شاید نتوانید خودتان را ببخشید. توجه داشته باشید همانطور که باید در مواقع وقوع مشکل همسرتان را ببخشید، باید برای خودتان هم دلسوری کنید و بتوانید خودتان را ببخشید.

  برای اینکه به همسرتان نشان دهید عذر خواهی شما صادقانه است، یک یادداشت عاشقانه برایش بنویسید و ناراحتی و تاسف خود را بروز دهید. به یاد داشته باشید که نوشتن یک یادداشت دست نویس تاثیر بیشتری از ارسال پیام از طریق موبایل دارد و همچنین اگر او در دسترس نیست ، برای او پیام صوتی بگذارید.

 عذر خواهی کردن تنها به این معنا نیست که زن یا مرد به طرف مقابل خود بگویند،متاسفم و تمام شود، بلکه باید آن اتفاق را برای همیشه فراموش کنند

بی توجهی و کم محلی همسر را چه باید کرد؟

بی توجهی همسر موضوعی کوچکی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت. در این مطلب به مهمترین دلایل و راهکارهای برون رفت از این موضوع می پردازیم.

بی توجهی و کم محلی همسر را چه باید کرد؟

آیا مدتی است که گرفتار بی توجهی همسر خود شده اید؟ آیا همسرتان مدتی است که به شما کم محلی میکند؟ آیا او هرگز به شما زنگ نمی زند تا از وضعیتتان مطلع شود؟

آیا با وجود اینکه ظاهرا زن و شوهر هستید هیچ چیز را با شما در میان نمیگذارد و در ظاهر نگرانتان نیست؟ آیا با وجود اینکه در زیر یک سقف زندگی میکند اما در واقعیت با یکدیگر همراه نیستید؟

اگر پاسخ شما به سوالات فوق مثبت است و احساس میکنید که همسرتان وقتی در کنار شماست شما را نادیده میگیرد و یا به خواسته های شما توجه نمی کند، این مطلب کیدمام مخصوص شماست.

شاید در حال حاضر احساس کنید که زندگی مشترکتان دیگر آن جذابیت سابق را ندارد و احساسات و عواطف بین دو شما محو و پژمرده شده و این مسائل باعث سردرگمی و افسردگی شما شده است.

در این مطلب، دلایل اصلی بی توجهی مردان و زنان به همسرانشان و همچنین راهکار هایی برای بهبود این شرایط را بررسی میکنیم.

دلایل مختلفی وجود دارد برای اینکه که یک مرد یا زن به همسر خود بی توجهی کند؛

در بیشتر موارد ، عدم معاشرت سالم با یکدیگر می تواند موجب بی توجهی همسرتان به شما شود.

به عنوان مثال ، در یک مشاجره با همسرتان ممکن است شما عمدی یا غیر عمدی حرفی بزنید که همسرتان را آزرده کند و بعداً آنرا  فراموشش کنید و به حالت عادی برگردید.

اما همسر شما هنوز صدمه دیده و عصبانی است و ممکن است به جای اینکه به شما بگوید از چه چیزی آزرده خاطر است، از گفتگو با شما خودداری کند.

بدون ارتباط مناسب و سالم، هر روز این شکاف بین شما و همسرتان بیشتر شده و در نتیجه به رابطه شما آسیب میرساند.

گاهی اوقات ، زمانیکه همسرتان بیشتر از شما وقت خود را صرف دوستانش میکند، از طرف او احساس بی توجهی میکنید.

در برخی موارد او ممکن است قصد نادیده گرفتن شما را نداشته باشد. اما در موارد دیگر این کار او می تواند عمدی باشد زیرا همسر شما می خواهد بیشتر وقت خود را با دوستانش بگذارد و نه با شما.

وقت گذرانی های بیش از حد با هر کسی غیر از شما یک نشان جدی در خصوص بی توجهی و کم محلی همسر شماست.

بی توجهی همسر

اختلاف نظرها و مشاجرات در تمام رابطه ها صرف نظر از جدید یا قدیمی بودن رابطه وجود دارد.

گاهی اوقات شما عمداً یا ناخواسته سعی میکنید که با سرزنش و یا با اشاره به تقصیرات او، به بحث و گفتگو پایان دهید اما به اشتباهات و تقصیرات خودتان اذعان نداشته و بابت آنها عذر خواهی نمیکنید.

اگر این امر تبدیل به یک عادت شود، به همسرتان آسیب رسانده و باعث رنجیدن او میشود و ممکن است در طول زندگی شما را نادیده بگیرد و از هرگونه مکالمه ای که منجر به درگیری شود جلوگیری کند.

به مرور به خاطر ایرادگیری های زیاد و گاها بی مورد، کم محلی و بی محلی همسر شما نیز افزایش می یابد.

خواه تازه ازدواج کرده باشید و یا سالها ، صمیمیت جنسی نقش مهمی در روابط شما دارد و بدون آن روابط زناشویی کسل کننده می شود.

اگر شما و شریک زندگی تان قادر به لذت بردن از رابطه جنسی نیستید، بین شما فاصله ایجاد میشود و همسرتان ممکن است به دنبال راه های دیگری باشد و شما را نادیده بگیرد.

عدم رضایت از روابط جنسی یکی از مهمترین دلایل بی توجهی و کم محلی از جانب همسر است.

صحبت کردن در مورد رابطه و تلاش برای یافتن راه های برای جذابتر کردن زندگی جنسی می تواند به شما کمک کند اما نادیده گرفتن و بی توجهی به یکدیگر هیچ چیزی را حل نمیکند.

استرس می تواند به دلایل مختلفی از جمله فشار مالی، مسئولیت در محل کار، مشکلات خانوادگی و… وجود داشته باشد. هر یک از این موارد می تواند بر روحیه همسرتان تأثیر منفی بگذارد.

ممکن است به دلیل استرس او نتواند مانند سابق وقت کافی را با شما بگذراند و شما اینطور تعبیر می کنید که او به شما بی توجهی میکند.

اگر شما صاحب فرزند هستید، بدانید که آرامش مادر و پدر نقش بسیار مهمی در ایجاد آرامش کودکانتان دارد.

خیانت یا داشتن یک رابطه خارج از ازدواج می تواند یک دلیل احتمالی در افزایش فاصله بین شما و همسرتان باشد.

اگر همسر شما شخص دیگری را دوست داشته باشد، رفتارش  تغییر خواهد کرد و سعی می کند از شما دوری کند یا شما را نادیده بگیرد.

اما تا زمانی که مدرک و نشانه ای محکم در این زمینه ندارید، نباید به این نتیجه گیری برسید.

گاهی اوقات  آنچه تصور میکنید ممکن است درست نباشد.

اگر همسرتان به شما بی توجهی و کم محلی میکند ابتدا دلیل آنرا پیدا کرده و سپس راهکار های زیر را امتحان کنید.

وقتی همسرتان شما را نادیده می گیرد احتمال دارد که او دچار استرس بوده و با چیزهای دیگری ذهنش مشغول باشد.

بنابراین سعی کنید به او فرصت دهید تا مسائل را درک کند و به جای نگرانی یا عصبانیت ، آرام بمانید و به او فرصت دهید تا دوباره به خود معمولی اش بازگردد.

همسرتان ممکن است شما را طرد یا به شما بی احترامی کند و این  برای شما سخت و دشوار باشد اما سعی کنید اجازه ندهید که این موارد بر روی رفتار و عواطف شما غلبه کنند.

وقتی همسرتان به شما بی توجهی و کم محلی میکند شاید شما هم بخواهید مقابله به مثل کرده و سعی کنید با او سرد و بی تفاوت باشید. اما مقابله به مثل کردن شما در چنین شرایطی تنها اوضاع را وخیم تر میکند. بالغ باشید و اولویت رابطه تان را قبل از غرور خود قرار دهید.

زندگی مشترک یک بازی یا رقابت نیست که در آن طرفین برنده یا بازنده باشند، بلکه یک راه طولانی است  که شما باید دست در دست یکدیگر از آن عبور کنید.

برای برقراری مجدد پیوند خود به او بگویید كه احساسات او را می فهمید و از او حمایت می كنید.

وقتی در اوقاتی که حال روحی او مساعد نیست با او مهربان و دوستانه هستید، او احتمالا متوجه رفتار بدش با شما شده و سعی کند آنرا جبران کند.

بی توجهی همسر

یک رابطه بدون تعامل  ممکن است به سوء تفاهم منجر شود.

معمولاً آقایان وقتی از چیزی ناراحت هستند صحبت نمیکنند و این امر با گذشت زمان بدتر میشود.

شما باید در این شرایط با همسر خود بنشینید و سعی کنید آنها را مجبور به صحبت کنید. شاید دلیل اصلی بی توجهی همسر شما، دلخوری های پیش آمده در طول زمان باشد.

اگر کاری انجام داده اید که باعث رنجش او شده، عذرخواهی کرده و سعی کنید اوضاع را بهتر کنید.

مکالمه سالم بهتر از بازی سرزنش یکدیگر است که اغلب زوجین در هنگام اختلافات به آن گرفتار می شوند.

معمولاً آقایان چندان اهل بیان احساسات و نیازها نیستند و به اصطلاح در این موضوع برونگرا نمی باشند.

آنها ممکن است چیزی را بخواهند اما همیشه آن را بیان نکنند. سعی کنید در مورد نیازهای خود با یکدیگر صحبت کنید و در مورد آنچه از یکدیگر انتظار دارید شفاف باشید.

نیازهای یکدیگر را برآورده کنید، خواه محبت باشد یا عشق، قدردانی و احترام یا موضوعات خاص زناشویی.

ممکن است هنگامی که همسرتان وقت بیشتری را با دوستانش میگذراند یا وقتی چیز مهمی را فراموش میکند یا زندگی جنسی شما رضایت بخش نیست، از همسرتان عصبانی شوید.

اما بحث و مشاجره شما را به جایی نخواهد رساند.

بنابراین به جای اینکه عصبانی شده و مرتبا دعوا و مشاجره کنید، خودتان را کنترل کرده و مانند دو انسان بالغ و بزرگسال در مورد این مسائل صحبت کنید.

اگر میخواهید با یکدیگر آینده شادی را داشته باشید، مسائلی را که در گذشته اتفاق افتاده است را رها کنید.

اگر همیشه گذشته را به میان میاورید به این معنی است که مرتبا میخواهید همسر خود را سرزنش و  مجازات کنید.

در نتیجه با گذشت و مهربانی موضوعات پیش آمده در گذشته را رها کنید و در حال زندگی کنید.

هنگامی که شما موضوعات قبل را در هنگام صحبت ها و اختلاف نظرها به میان نمی آورید، همسرتان به خوبی متوجه این موضوع می گردد و درنتیجه کم محلی و بی توجهی همسر شما به مرور کاسته می شود.

در صورتی که به نظر مشکل شما و همسرتان خیلی حاد شده است و راهکارهای فوق علیرغم انجام دیگر نتیجه نمی دهد، مراجعه به یک مشاور مجرب و متعهد که نگاه مثبتی به زندگی زناشویی دارد و با تفکرات جامعه ایرانی – اسلامی همسو است، به شدت در این مواقع راهگشا می باشد.

مشاور با پرسیدن سوالات تخصصی به ریشه مشکلات پی می برد. معمولا در جلسات مشاوره، طرفین صریح و شفاف موضوعات را مطرح میکنند و این کمک بزرگی به شما می کند.

حتما بخوانید: 20 سوالی که در جلسه مشاوره خانواده یا زوج درمانی باید از همسر خود بپرسید

بی توجهی یا کم محلی همسر موضوعی کوچکی نیست که بتوان از آن ساده گذشت و یا آن را نادیده گرفت.

از سوی دیگر فراموش نکنید که بهبود رابطه با همسر موضوعی نیست که یک شبه حاصل شود و نیاز به مداومت دارد. در نتیجه اگر چند باری از راهکارهای بالا نتیجه دلخواد خود را کسب نکردید به هیچ وجه دلسرد نشوید.

در این مطلب کیدمام سعی شد تا به عوامل اصلی ایجاد کم محلی همسر و همچنین راهکارهای برون رفت از این موضوع پرداخته شود.

امیدواریم زندگی شما و همسرتان روز به روز بهتر و این مشکلات هر روز کم رنگ تر شود. مطمئن باشید با رعایت موارد فوق به مرور هورمون عشق به زیبایی در زندگی شما جریان می یابد و زندگی زناشویی شما زیباتر از قبل می گردد.

لینک کوتاه این مطلب:

اشتراک گذاری این مطلب

کلمات کلیدی

خانواده , عذر خواهی زن و شوهر , روابط عاشقانه , زندگی مشترک , دلجویی از همسر

نکاتی مهم درباره معذرت خواهی از همسر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا